sobota, 24 lipca 2010

Z wizytą w Bremen

Zeszły weekend spędziłem w Bremen z wizytą u chrześniaka - Karola, siostry i szwagra.

Od Bremen 2010

Od Bremen 2010
Gokardy
Od Bremen 2010

Od Bremen 2010

Od Bremen 2010

Od Bremen 2010

Od Bremen 2010

Od Bremen 2010

Od Bremen 2010

sobota, 10 lipca 2010

Msza katolicka w kościele protestanckim

W minioną niedzielę, w trakcie wyborów prezydenckich odbyła się Msza po polsku niedaleko ambasady. Polskie Msze nie odbywają się w Bernie w pierwsze niedziele miesiąca, bo wówczas kto inny wynajmuje krytpę, w której w pozostałe niedziele Msze są odprawiane. Jakoże Beno jest kantonem protestanckim niełatwo jest znaleźć odpowiedni kościół rzymsko-katolicki do odprawienia Mszy. Jedymym miejscem, gdzie mogła odbyc się Msza w dniu wyborów był kościół luterański - jedynie tam pastor i jego rodzina wyrazili na to zgodę. Od samego początku w wygładzie wnętrza kościola coś mi nie pasowało (bardzo ubogi wystrój). Dopiero w trakcie Mszy ksiądz oznajmił, że nie jest to kościół katolicki i w zasadzie prawo kanoniczne nie zezwala odprawiania Mszy katolickich w kościółach innych wyznań, ale ze względu na wyjątkowość sytuacji postąpiono inaczej.

piątek, 9 lipca 2010

Quiz

Pytanie:
Ile używanych samochodów należy sprzedać, żeby kupić sobie 1 przecietny szwajcarski rower?
Odpowiedź: 4.


To nie jest jakiś szczególny rower - tylko pierwszy lepszy, który stał na wystawie przed sklepem. Przypominam kurs 1 CHF = 3,08 zł.


Chyba wiele osób staje codzień przed dylematem: mieć 4 samochody, czy 1 rower?

niedziela, 4 lipca 2010

No i kolejny zakaz

Autorowi znaku należą się gratulacje za ujęcie problemu w sposób wyjatkowo dosłowny. Dodam tylko, że znak się znajduje tuż przed wejściem do bazyliki w Einsiedeln.

Zakaz palenia

Przyzwyczailiśmy się, że zakazy palenia są wszędzie. Ale czy w niektórych miejsca jest to konieczne?


Na zdjęciu mini-pastwisko (na świeżym powietrzu), gdzie zazwyczaj wypasają się kozy albo barany. No i na furtce widnieje zakaz palenia......
Czyzby widok człowieka z papierosem działał demoralizująco na jakieś kozioły/barany?