niedziela, 19 grudnia 2010

Świeckie święta

Mój podręcznik do j.niemieckiego zaleca, aby składając życzenia bożonarodzeniowe większej grupie ludzi, życzyć "Schöne Feiertage" (pięknych uroczystości) albo "Eine gute Zeit" (dobrego czasu), gdyż pośród szerszego grona mogą znaleźć się ludzie, którzy nie są chrześcijanami, a życzenie im "Frohe Weihnachten" (Wesołych Świąt) może zostać źle odebrane.
W zeszłym tygodniu mieliśmy wigilijkę instytutową. W zasadzie to nie była wigilia, tylko "Jedzenie na koniec roku" - Jahresabschlussessen (wigilia też już brzmi zbyt chrześcijanko).

Ale mimo wszystko ja Wam życzę WESOŁYCH ŚWIĄT, bo za 20 godzin czeka mnie podroż pociągiem Berno -> Bazylea -> Drezno -> Wrocław -> Kalety.

Odwzorowania kartograficzne

Bonus dla tych, którzy nadal odwiedzają mój blog :P
Ostatnio miałem zrobić prostą mapkę i zauważyłem, że kartografia matematyczna może być nawet ciekawa (i niekoniecznie straszna :).
Zrobiłem więc programik implementujący analityczne odwzorowania kartograficzne.
Program niestety nie jest idiotoodporny (zauważyłem, że wysypuje się czasem, gdy parametr T nie jest całkowity, ale cóż..... Visual Basic to nie matlab i kiedy każe mu się policzyć logarytm naturalny z -1 to nie zwraca poprawnej wartości - czyli ln(-1)=i*pi, tylko krzyczy, że tak się nie da....).


Nie pytajcie jak się nazywają odwzorowania, bo nie mam pojęcia :) Wszystkie wymyśliłem od tak i w razie czego można je nazywać odwzorowaniami Krzysia :)
Jeśli macie jakiś pomysł, żeby dodać jakiś sinusik albo tangensik do którejś osi, to napiszcie, a dodam nowe odwzorowanie.
A jeśli komuś się znudzi deformowanie kuli ziemskiej, może poniszczyć sobie dowolne zdjęcie. Dodałem też opcję LOAD i SAVE FILE.Program do pobrania TUTAJ (nie zwracajcie uwagi na info o wirusach.... zapewniam, że program jest virus free).

czwartek, 16 grudnia 2010

Kosmetyki marki ..... PUPA

Z tą nazwą na pewno nie podbiliby polskiego rynku.Symulacja dialogu w j.polskim:
- Ooo. Co tak intensywnie pachnie?
- To z pewnością moja PUPA.

Dialog 2:
- Czego używasz na przetłuszczającą się cerę?
- To oczywiste. Najlepszy jest krem z PUPY.