sobota, 19 lutego 2011

Alpy szwajcarskie

W minioną środę byliśmy na wycieczce w Alpach szwajcarskich. Naszym celem podróży (pociągowo-autobusowo-pieszej) było schronisko-restauracja w Lombachalp na wysokości 1560 m.n.p.m. Autobusem dojechaliśmy do około 800 m, a resztę spacerkiem wśród górskich krajobrazów. Oczywiście na dole nie było śniegu (czym niektórzy byli zawiedzeni), ale im wyżej się znajdowaliśmy, tym więcej białego puchu nas otaczało, począwszy od wysokości 1000 m.

A to już na sporej wysokości. Zabudowania stają się coraz rzadsze, nawet coraz ciężej dostrzec górski domek. A przed nami rozpościera się widok skalistych Alp oraz jeziora Interlaken w całości przykrytego gęstą mgłą (a może chmurą?).

Począwszy od tego miejsca mój aparat odmówił posłuszeństwa (bateria na zimnie powiedziała, że nie będzie współpracować). Poniższe zdjęcia wykonane zostały przy pomocy telefonu komórkowego (jakość nawet całkiem przyzwoita). Panoramiczne zdjęcie przedstawia widok alpejski - śnieg, skały, sporadyczne drzewa i absolutna cisza wokół.....


A tutaj ktoś sobie zbudował iglo (na tej wysokości jak widać śniegu już jest całkiem sporo). W tle widać jedyny budynek w okolicy - schronisko.

A to już droga powrotna - mgła staje się coraz gęstsza i zajmuje większe obszary.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz