piątek, 23 kwietnia 2010

Historia pewnego roweru

Rower - w Szwajcarii rzecz niezbędna. W bardzo krótkim czasie można wszędzie dotrzeć, a do tego nie trzeba płacić za parking. Więc kupiłem sobie rowerek - brand new - ze sklepu (stwierdziłem, że co tam będę jeździł na jakimś używanym - nigdy nie wiadomo kto przede mną na takim jeździł i do czego go uzywał :P).
Rower kupiłem 10.04.2010, dlatego więc się nim wcześniej nie chwaliłem (jakoś nie wypadało).
Śmiga nieźle (6 km do centrum pokonuję w 20 minut, drogę powrotną w 12 minut - już wiem, na którym skrzyżowaniu trzeba bardziej przycisnąć, żeby zdążyć na zielone światło na następnym, ale niestety w drodze do, to nie działa, dlatego jedzie się dłużej. Inną kwestią są autobusy, czasem się zdarza, że przez 5 km doganiam autobus na każdym przystanku, omijam go, po chwili autobus mnie wyprzedza, a ja doganiam ten sam bus na następnym przystaku - pewnie pasażerowie mają ubaw i obstawiają kto będzie pierwszy :P)


Oto mój piękny rowerek - zwróćcie uwagę na siodełko - srebrno - czarne z napisem 'Velo' (czyli 'rower' po szwajcarsku).I tu zdarzyła się historia wyjatkowo nieprzyjemna. Wiedziałem, że mam 10 dni na zajerestrowanie zakupionego roweru od daty zakupu, ale ze wględu na to, że biuro jest czynne od 8.00 do 17.30, a ja tym czasie przebywam na uczelni, nie poszedłem zarejestrować roweru, więc posiadałem go nielegalnie i nielegalnie parkowałem przed akademikiem.
Aż tu po nocy z dnia 9 na dzień 10 od zakupu wychodzę i co widzę?

***


Dla tych mało spostrzegawczych - brak siodełka. No, nic. Pomyśałem o k******, nie zdążę na zajęcia. Musiałem poczekać aż otworzą biuro, żeby zarejestrował rower (żeby odzyskać moje siodełko). Zarejestrowałem rower, po czym dowiedziałem się, że to jednak KTOŚ INNY zabrał MOJE SIODEŁKO, a nie administracja akademika. Tym większa była moja rozpacz, co teraz.
Może zabrzmi to dziwnie, ale w pobliskich krzakach znalazłem inne siodełko, które idealnie pasowało do roweru (nie jest takie złe, ale moja dupa już była kształtem całkiem przyzwyczajona do MOJEGO, a poza tym moje siodełko miało ładniejszy kolor). Zamontowałem siodełko i pojechałem na uczelnię (oczywiście spóźniłem się).
Całość wygląda mi na to, że komuś do tego stopnia spodobało się MOJE SIODEŁKO, że swoje wyrzucił w krzaki, a zabrał moje.Gdyby się bliżej przyjrzeć konstrukcji mojego roweru, można zobaczyć, że rozebranie go na części pierwsze nie stanowi żadnej trudności - gdzi eto tylko możliwe nie ma śrub, więc siodełko tez bez problemu można wyjąć. Dlatego nawet kiedy zapinam rower o koło albo o koło i widełki to nie mogę mieć pewności, że ktoś zostawi samo koło, a resztę roweru zabierze..... z tym zadaniem poradziłaby sobie średnio inteligentna małpa).Teraz mów rower z niemoim siodełkiem garażuje tylko i wyłącznie w rowerownii.Padł mit na temat bezpieczeństwa Szwajcarskiego.

Tu też mogą ci wszystko ukraść.....


*****
*** - REKONSTRUKCJA ZDARZEŃ
***** - w celu opracowania zdjęcia korzystano z pakietów graficznych - Advanced Graphic STudio i Paint.

2 komentarze:

  1. W całej tej historii brakuje mi jednego, zgadnij czego :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Wyraźnego zdjęcia nowego siodełka???
    Wiem, ale czasem czuję się jak debil biegając m.in. po sklepie albo po akademiku i robiąc wszytskiemu zdjęcia.....

    OdpowiedzUsuń